O blogowaniu ! Bloger blogerowi blogerem. SHARE WEEK 2018

SHARE WEEK – blogowanie , blogowanie…

Długo  mi zeszło  zanim założyłam tego bloga na własnej  domenie. Bałam się tego! Bałam się, że nie będę mieć czytelników. Bałam się, że będę poświęcać wiele godzin na tworzenie artykułów, które  praktycznie do nikogo nie dotrą…

Długo czekałam,   ponieważ nauczona doświadczeniami  z poprzedniego bloga zrozumiałam, że blog nie ma znaczenia bez czytelników, a kiedy jest się na początku swojej drogi trudno o czytelników tak od razu, a ich brak szybko zniechęca  do dalszego pisania i porzucenia bloga.  Dlatego tym razem powoli zaczęłam  działać na facebooku prowadząc  tam swoistego mikrobloga. Dopiero gdy uzbierało się 1200 obserwatorów  na fanpage doszłam do wniosku, że jeśli wśród tych osób  choć  1% kliknie w linka do bloga to będę  miała już   12 pierwszych czytelników , a to już liczba osób  dla której  warto zaczynać pisać.

Obserwuje kilka blogów  od lat, dwa z nich pchnęły mnie do założenia własnego  miejsca w sieci. Jeden z nich już niestety zawieszony genialny   blog mojego przyjaciela z Krakowa kamilbabel.pl , a o drugim wspomnę  poniżej…

I w zasadzie zauważam nie tylko po sobie, ale po innych blogach, że głównymi i zarówno najlepszymi czytelnikami blogów, bo najbardziej aktywnymi  są  inni blogerzy lub osoby  przymierzające się do założenia własnego  bloga.

Okazuje się też, że już dawno zauważył to inny bloger. Świetna inicjatywa ma więc obecnie miejsce w necie. Andrzej Tucholski  na swoim blogu organizuje kolejny SHARE WEEK,  w którym chodzi o to, by blogerzy  polecali innych twórców blogosfery, przedstawili najbliższe ich sercu, poglądom blogi, blogi które  stanowią  dla nich inspirację! Blogi z pasją,  na które  najchętniej  zaglądają i które mają  wpływ na ich postrzeganie  świata! Zgłosić do Share Week można jednak tylko 3 blogi.

Co mnie zatem  inspiruje? Jakie blogi mają wpływ na moje życie? Jakie blogi  zgłosiłam na SHARE WEEK 2018 i jakie blogi chciałabym Wam polecić?

Blog numer 1  ! Życie jest piękne Michała  Maja, podróżnika i łowcy marzeń, którego  miałam przyjemność poznać w Krakowie kiedy działałam w studenckiej organizacji  pozarządowej AEGEE KRAKÓW. Michał to człowiek z pasją i tą pasją aż bije z jego bloga! Uwielbiam zaglądać na  http://zyciejestpiekne.eu/  – szczególnie w ponure dni kiedy nie mam humoru na nic! Wchodzę  na stronkę Michała Maja i od razu życie robi się piękniejsze! Jak dla mnie to najlepszy  od lat blog w blogosferze! I to właśnie  ten blog zainspirował  mnie do stworzenia własnego miejsca w sieci. Dzięki Michał za kawał świetnej roboty, dzięki  której  motywujesz innych,  w tym i mnie do działania.

Blog nr 2 to blog o bliskiej memu sercu Grecji.  Blog „Greckie opowieści Betaki ” to nie zwykły blog! To blog kobiety mieszkającej  na co dzień  w Polsce, ale zakochanej w Grecji po uszy, związanej z Grecją  także na polskim gruncie, promotorki greckiej kultury, tańca, jedzenia. Posty na tym blogu często są bardzo długie i wyczerpujące w pełni temat, którego podejmuje się autorka! W zasadzie mogłaby z nich powstać książka albo i dwie! Nie ma to jak pasjonaci! Naprawdę podziwiam tą kobietę za jej pasję do pisania o Grecji ! To Beata swoim blogiem inspiruje mnie do pogłębiania wiedzy o kulturze, miejscach, zwyczajach i wszystkim innym co greckie!

Blog nr 3  🍒 A wisienką na torcie spośród  branżowych blogów jest dla mnie blog damianparol.com . Poza pasją do Grecji przecież wykonuje jakiś zawód, a że zawodem tym jest dietetyka to śledzę na bieżąco blogi z tego obszaru. Blog Damiana to najlepszy  branżowy blog! To blog poszukujący prawdy! Nie znajdziemy tam  ani super diet cud ani żadnej absolutnej prawdy! Zobaczymy za to poszukiwanie prawdy! Dr Damian Parol jest naprawdę geniuszem  w obalaniu mitów! Byłam także na kilku jego szkoleniach i konferencjach na których wystąpił,  i poznaliśmy się osobiście i doskonale wiem kogo polecam – prawdziwego specjalistę  w swojej dziedzinie! Dziękuję  Dr Damian Parol, bo dzięki  Tobie i Twojej ciężkiej  pracy na blogu jestem takim dietetykiem  jakim jestem i nie wkroczyłam na ciemną  stronę  mocy, a byłam już po jej stronie  jedną nogą w wyniku fascynacji.

Dwa inne mega wartościowe blogi, które także zasługują na polecenie, ale z racji na ogranczenie do 3 podczas SHARE WEEK , a którymi chciałabym się z Wami podzielić to:

Blog kulturowo- językowy „Powiedz to po grecku „ Niedawno miałam okazje osobiście  poznać  się z autorką. Żaneta poza tym, że osobiście  jest bardzo pozytywną osobą to kobieta z prawdziwą pasją do języka greckiego! Jej blog Powiedz to po grecku naprawdę  zaraża językiem greckim ! Dopóki  nie poznałam jej bloga  nie wiedziałam, że można tak fajnie pisać o nauce języka!

Ekologika ekologiczny styl życia – kolejna osoba, którą poznałam  osobiście kiedyś z okazji warsztatów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu,  które organizowałam kilka lat temu w Krakowie. Genialna osoba i genialny blog! Ekologika nie pozostaje obojętna  wobec problemów  współczesnego świata i na swoim „małym podwórku”  pokazuje  jak wiele dobrego możemy  zrobić  dla poprawy  jakości  naszej planety, otoczenia oraz dla samych siebie, by stać  się  bardziej odpowiedzialnymi konsumentami. Naprawdę  warto tam zajrzeć! Ja zaglądam  regularnie!

A może Wy mi polecicie jakieś świetne blogi które wpłynęły  na zmianę  waszego światopoglądu?

Co dotychczas sądzicie o moim miejscu w sieci ? O czym chcielibyście tu przeczytać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *